Materiály pro výrobu světelné reklamy

Zárukou kvalitní a efektivní světelné reklamy je nejen její design, ale také použité materiály. Ty se pak odrážejí v dlouhé životnosti a odolnosti světelného panelu. Je důležité volit kvalitní základové materiály – materiály použité pro konstrukci panelu – i profesionální materiály pro povrchovou úpravu (různé fólie, světelná technika). Věříme, že díky našemu článku získáte přehled o tom, z čeho je aktuálně možné vybírat.

Základní materiály pro výrobu světelných panelů

Světelné panely se v zásadě vyrábějí z plastových nebo hliníkových profilů. Důležitá je odolnost materiálu proti korozi (především u venkovní reklamy), lehkost, dlouhá životnost a snadná montáž. Plast i hliník tyto požadavky spolehlivě splňují. Zajímavou možností je také polyakrylát neboli plexisklo. Díky němu je rám světelného panelu prakticky neviditelný. Zvolit můžete také vinylovou fólii, rám z nerezu nebo mosazi. Tyto materiály se pak často zakrývají tak zvanou translucentní fólií.

Materiály pro nápisy a loga

Další částí světelné reklamy je samotný nápis, případně logo. Pro výrobu těchto nápisů se nejčastěji používá hliník a polyakrylát. Většinou záleží na tom, jak následně budete chtít reklamu osvětlit, co od ní očekáváte. Samozřejmostí je výběr z mnoha tvarů, rozměrů a velikostí. Možná je nejen konstrukce ve 2D, ale i v 3D rozměru.

Osvětlení

Pro mnoho zákazníků bývá často zásadní nasvětlení reklamy. To by mělo splňovat požadavky, jako je dlouhá životnost, snadná možnost výměny, vysoká svítivost, přirozenost a atraktivita. Pro osvícení reklamních panelů a orientačních systémů se v současnosti běžně využívají LED diody nebo LCD technologie. Záleží i na tom, zda si budete chtít nechat nasvítit pouze nápis nebo celý reklamní panel. Oblíbenou volbou jsou také halogenové a halogenidové reflektory.

One Response to Materiály pro výrobu světelné reklamy

  • Petr říká:

    Prosím, kdo dodává komponenty pro výrobu LED světelných reklam na krabicové písmo ?
    Díky Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>