Pojmy

Zde najdete pojmy, se kterými se můžete v tomto oboru běžně setkat. Náš slovník vám pomůže porozumět termínům, jako je světelná reklama, reklamní pylon nebo orientační systém. Neustále přidáváme nové termíny.

Mobilní reklama

Mobilní reklama je forma reklamy, se kterou se můžete setkat všude kolem sebe. Tato reklama je pohyblivá, takže na ni narazíte v centru města i na jeho okraji. Dokáže postihnout celé spektrum potenciálních zákazníků, ačkoliv vychází přece jen o něco dráže než světelné reklama, která je statická. Mobilní reklama má často podobu různých polepů na auta, kdy auto během dne projíždí městem, třeba i za doprovodu hudby nebo hlasu.

LED

LED je technologie, která se používá pro nasvícení reklamních ploch. LED diody mají dlouhou životnost a vysokou svítivost. V porovnání se staršími technologiemi tak vycházejí mnohem lépe z finančního hlediska. LED panely jsou navíc velmi odolné a reklama tak vyžaduje jen minimální péči. Výhodou je, že jednotlivé barvy můžete na reklamním panelu libovolně kombinovat a stejně tak i jejich efekty. Máte tak možnost vytvořit si zcela unikátní prezentaci pro svůj objekt.

Reklamní pylon

Reklamní pylon (totem, věž) je označení pro konstrukci, na kterou se umísťuje světelná reklama. Tu můžete instalovat až na samotný vrch, nebo reklamní plochou zaplnit celý pylon. Základem pro výrobu pylonu by měly být kvalitní materiály (ocel, zinek). Klade se důraz na stabilitu, bezpečnost a dlouhou životnost. Kotvení se provádí do betonového základu. Reklamní pylony mohou nabývat rozměrů několika desítek metrů, stejně tak však mohou končit ve výšce jen dva až tři metry od země.

Orientační systém

Orientační systém má nejčastěji podobu tabule. Můžete se s ním setkat v interiéru i v exteriéru. Jedná se například o hlavní orientační tabule umístěné před vchody do administrativních budov, tabule v obchodních centrech (mapa obchodů, toalety, nouzový východ) i visačky a cedulky v kancelářských prostorách. Orientační systém má usnadňovat orientaci v prostoru tak, aby zákazník či klient vždy našel to, co hledá. V současnosti se orientační systémy využívají nejen v komerční oblasti, ale i ve státní správě.

Světelná reklama

Světelná reklama je nasvětlený reklamní panel, který má propagační a informační funkci. Jedná se o reklamu umísťovanou nejčastěji před obchodní domy, markety, menší obchody, restaurace či benzínové stanice. Můžete se s ní dnes setkat doslova na každém kroku. Reklama se nejčastěji umísťuje na reklamní pylon, na střechu nebo stěnu objektu. Jejím primárním cílem je získat další potenciální zákazníky. Využívá se venku i ve vnitřních prostorách.