Z historie světelné reklamy

Světelná reklama představuje jeden z moderních způsobů propagace. Její historie tak není nijak dlouhá ani výrazná. Spíše než historie samotného nápadu je zajímavý vývoj materiálů, které se pro výrobu světelné reklamy používaly dříve a používají dnes. Od barevných neonových trubic jsme se posunuli až k LED a LCD technologii, která je v současnosti častou volbou nejen z finančního hlediska.

Vývoj materiálů pro světelnou reklamu

Nejprve se tedy používaly neonové trubice. Díky nim se světelná reklama v zahraničí označuje také jako Neon Signs (neonová reklama). Netrvalo to dlouho a neonové trubice byly nahrazeny úspornějšími a efektivnějšími zářivkami a výbojkami. Ty zase nahradily v současnosti hojně používané LED diody. Kromě diod se tato technologie dá použít i na panely.

Dříve statickou světelnou reklamu nahradila pohyblivá světelná reklama. Možnost měnit písmo, loga i obrazce představovala ve světě reklamy malou revoluci. LED technologie se stále používá ve větším měřítku. Navíc byla před několika lety rozšířena také o LCD. Dnes není problém vyrobit velký světelný LED panel nebo rovnou obrazovku. Při použití inteligentního LCD displeje je navíc možné určit, kam přesně se zákazník dívá. Což je velmi efektivní při instalování reklamy přímo do obchodu. Snadno tak zjistíte, jaký sortiment si prohlíží, co ho zajímá.

Světelná reklama rozhodně ještě není na svém vrcholu. Čeká nás určitě mnoho zajímavých novinek, které půjdou ruku v ruce s nejnovějšími technologiemi a trendy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>